דור העתיד


משפחת פלג המורחבת 2014

ארבעת ילדינו נולדו בקבוץ גבולות במשך 15 שנים החל מהיותנו בני 23. בת בכורה ובת זקונים ובתווך שני בנים. לשמחתנו קבלנו למשפחה את דני והוא בננו החמישי.

כולם גדלו והתחנכו במסגרת החינוך הקיבוצי והלינה המשותפת, הן בבית הספר היסודי ובתי הילדים של הקבוץ  והן במוסד החינוכי "מעלה הבשור". המוסד החינוכי (שהיה ואיננו עוד) היה בתחילתו בית ספר ופנימייה של קיבוצי הקבוץ הארצי השומר הצעיר בלבד. בהמשך הוקם באותו הקמפוס בית ספר תיכון משותף לילדי כל הקיבוצים של המועצה האזורית "אשכול". ילדינו כולם למדו כבר בתיכון המשותף לכל הקיבוצים אך המשיכו להתחנך בפנימייה של המוסד החינוכי של קיבוצי השומר הצעיר. החל משנת תשע"ב התאחדו התיכונים של המושבים והקיבוצים לתיכון אחד גדול, משותף וממוגן היטב בפני ההפגזות הבלתי פוסקות מרצועת עזה, תחת השם "נופי הבשור". בשנת 1990 הוקם גם בית ספר יסודי משותף לילדי כל הקיבוצים.

נועה, הבת הצעירה, הייתה היחידה מילדינו שעברה חלק מילדותה בביתנו (החל מגיל חמש) לאחר שבשנת 1987 בוטלה בקיבוץ גבולות הלינה המשותפת ועברנו ללינה משפחתית. נועה גם היחידה שלמדה כבר בבית הספר היסודי המשותף לכל הקיבוצים - "ניצני אשכול". לא יאומן אבל עד היום יש  עדיין שני בתי ספר יסודיים נפרדים לתנועת המושבים ולתנועה הקיבוצית.

ראוי לציון שילדינו וגם אנו נהנינו מחינוכם של ילדינו במסגרת החינוך המשותף.
גלריה - הילדים והנכדים של יגאל ודינה

 

יעל פארן
יעל נולדה בשנת 1967.  נישאה לניר פארן ,בן מושב בית עובד. בשנת 1994. שניהם בעלי תואר שלישי של מכון וייצמן בתחום הביולוגיה והביוכימיה. שניהם עזבו את האקדמיה. יעל עברה לתעשיית  ההיי-טק בתחום ההדמיה והמיקרוסקופיה וניר הוא וירולוג במכון הביולוגי.
בתחילה בנו את ביתם בנחלת משפחת פולק בראשון לציון. בהמשך התגוררו מספר שנים בקבוץ פלמחים,  ובמושב נטעים,  וכן יצאו לשנת שבתון בארה"ב עם ילדיהם. לאחר פטירת הורי ניר, ירדנה ואלי פארן ז"ל, עברו לגור ולנהל את המשק המשפחתי בבית עובד.
משפחת פארן  2014
ליעל וניר נולדו שלושה ילדים:   יערה- נולדה בשנת 1998. עומר ומעיין - בן ובת תאומים, נולדו בשנת 2001.

 
אביב פלג
אביב נולד בשנת 1970.  נישא לציפי לב מאשקלון בשנת 1999.  ציפי ילידת רומניה. הוריה, פינחס ז"ל וסלי תבדל"א,  עלו ארצה עם ילדיהם בשנת 1977.

אביב וציפי היו חברי קיבוץ גבולות מספר שנים וכיום הם גרים בהרחבה הקהילתית של מושב עין הבשור. אביב עסק בקיבוץ גבולות בחקלאות של גידולי שדה ופלחה.לאחר עזיבת הקיבוץ עסק בחינוך הבלתי פורמלי של נוער במוסד החינוכי "מעלה הבשור" ובקיבוץ כיסופים.  כיום הוא מנהל בית אריזה לתפ"א במפעלים האזוריים "יישובי חבל מעון". כמו כן סיים תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב . ציפי היא אחות מוסמכת ומנהלת מרפאה בקיבוצים ניר יצחק ורעים. כיום לומדת לתואר שני בסיעוד באוניברסיטת "בן גוריון" בבאר שבע.
המשפחה של אביב וצפי פלג 2014
לאביב וציפי שלושה ילדים:   מיה- נולדה בשנת 2000.   טל- נולד בשנת 2004.
עדי- נולדה בשנת 2007.

אמיר פלג עוזיהו


אמיר נולד בשנת 1975.  נישא בשנת 2003 למיכל עוזיהו בת מושב עין הבשור. הם בנו את ביתם בהרחבה הקהילתית של המושב. שניהם בוגרי אוניברסיטת "בן גוריון" בבאר שבע. אמיר לומד היסטוריה של עם ישראל בהתמחות של חקר השואה. הוא מסיים כיום תואר שלישי בנושא חייו ופעלו של מנחם בגין.  תוך כדי תקופת לימודיו עובד אמיר כהיסטוריון של "ועידת התביעות".  מוסד זה עוסק בתביעות פיצויים של ניצולי שואה מממשלת גרמניה. מיכל סיימה תואר ראשון ושני במגמת תיירות ומנהל עסקים. ניהלה במשך מספר שנים  את התיירות בנגב במסגרת המשרד הממשלתי לפיתוח הנגב והגליל.
המשפחה של אמיר ומיכל - פלג עוזיהו

מיכל בת לאמנון ולאה עוזיהו ממייסדי מושב עין הבשור בשנת 1982.לפני כן היו ממייסדי מושב אוגדה בפתחת רפיח שם נולדה מיכל. המשפחה הייתה ממפוני מושבי הפתחה והעיר ימית שהוחזרו למצרים במסגרת הסכם השלום בשנת 1982.

כיום משפחת פלג-עוזיהו מתגוררת עם ילדיהם בעיר דנבר במדינת קולורדו אשר בארצות הברית. מיכל משמשת שם כשליחה מטעם הסוכנות בקהילה היהודית של דנבר וקהילות נוספות בקולורדו. אמיר ממשיך בעבודת הדוקטוראט מול אוניברסיטת בן גוריון. המשפחה עתידה לחזור ארצה בעוד שנה וחצי לאחר שישלימו שליחות של ארבע שנים.

לאמיר ומיכל שלושה ילדים:  שירה – נולדה בשנת 2004  רון ועופרי – בנים תאומים נולדו בשנת 2006.

נועה פלג מרמור
נועה נולדה בשנת  1982.  נישאה בשנת 2013 לרוני מרמור בן המושבה יבנאל.
הם מתגוררים בתל אביב. נועה בהריון עם בנם הראשון שאמור להיוולד בסוף מאי 2014.
נועה בוגרת תואר ראשון בתיירות ומלונאות בפקולטה לחקלאות ברחובות שהיא שלוחה של האוניברסיטה העברית בירושלים. היא עוסקת כיום בניהול משרד לתיווך דירות. רוני הוא מהנדס תעשיה וניהול שסיים לימודיו במכללה ברמת גן ועובד במקצועו.
נועה ורוני
לאחר השחרור מהצבא טיילה נועה מספר שנים בהודו, מזרח אסיה וניו זילנד.

הורי רוני עמנואל ז"ל והדסה תבדל"א ניהלו במשך שנים רבות משק בקר, תמרים ופרדס ביבנאל. כיום המשק אינו פעיל והדסה מחזיקה צימר חמוד ויפה.


 
דני כרם
דני הצטרף למשפחתנו כשהיה בן 10ב- 1970. הוא הגיע במסגרת ילדי חוץ שנקלטו בקבוצות הילדים בקיבוץ. אנחנו אימצנו אותו והוא גדל איתנו ועם ילדינו באופן מלא. היה לנו ברור שהוא שווה בין שווים. דני הצטרף לקבוצת "חבצלת" בגבולות. בכיתות היסוד למד עם הקבוצה בצאלים. את התיכון עשה במוסד "מעלה הבשור".

לאחר השירות הצבאי למד מחשבים ועוסק בכך גם היום כחלק מבקרת איכות במפעל "אורן".
דני התחתן עם יעל טמיר, חברת קיבוץ צובה ועבר לחיות בקיבוץ צובה. יש להם שלושה בנים: שקד, תומר ורביב.   יעל מנהלת את שיווק התיירות בצובה ואת "קיפצובה".
משפחת כרם
שקד התחתן עם טמיה ויש להם בן משותף, עדן בן שנה ועוד 2 בנים של טמיה. שקד וטמיה חיים בטורנטו בקנדה.
הנה, אפילו ילדינו כבר סבא וסבתא. כך נמשכת השרשרת...צילום משפחתי   2004


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה