הסיפור של יגאל ודינה


יגאל פלג מראשון-לציון  ודינה סולומון מקיבוץ דליה  נפגשו בקיבוץ גבולות.  תוך זמן קצר ביותר הבינו שנועדו זה לזו והתחתנו. שלושים וחמש שנה חיו בקיבוץ גבולות.  היום הם גרים במושב עין-הבשור. השנה (2014) חגגו יום הולדת שבעים.
יגאל ודינה אפריל 1987 - חוגגים 20 שנה לנישואין.

 
הגרסה של יגאל למפגש בין השניים: באוגוסט 66, שנה לאחר שהגעתי לגבולות עם קבוצה גדולה של צעירים, הגיעה דינה סולומון עם קבוצה של בנים ובנות מקיבוץ דליה. הקבוצה הגיעה לגבולות במסגרת "שנת שרות שלישית" שהייתה מקובלת אז בתנועה הקיבוצית. קבוצות מקיבוצים וותיקים ומבוססים יצאו עם סיום השירות הצבאי למשך שנה אחת לקיבוצים צעירים שנזקקו לעזרה.  מהר מאוד יצרנו קשר של אהבה וזוגיות והתחתנו באפריל 1967. 
הגרסה של דינה למפגש בין השניים: בשנת 1966 הגעתי לנגב, לקיבוץ גבולות.  קיבוץ דליה, שהיה קיבוץ וותיק ומבוסס,  אימץ את קיבוץ גבולות שהיה קיבוץ זעיר.  באתי למקום שונה לגמרי ממה שהכרתי. גם מבחינת הנוף הפיזי וגם מבחינת הנוף האנושי. חבורה של צעירים שיש להם משימה להקים מחדש ולקיים קיבוץ. לבנות חיי שיתוף. הכול מהתחלה על רקע של משברים חוזרים. בשבילי זה היה מאוד מיוחד ומאתגר.  שם, בחדר האוכל, בקצה,  ראיתי את יגאל פעם ראשונה ומיד הרגשתי את מה שאי אפשר להסביר. לא לקח הרבה זמן וגם הוא גילה אותי.   כמעט באותה נשימה אפשר לומר שהתיידדנו, התאהבנו והתחתנו. הכול הלך מהר ובכיף ושמחה. 
תמונות מהחופה של יגאל ודינה פלג

 
החתונה נערכה עם שני זוגות נוספים ליד חדר האוכל: חנה'לה ויוסי דגן ודפנה ומיכאל אדלר.  מכיוון שלא היה מקובל אז לערוך טקסים דתיים בקיבוץ נערכה החופה הדתית בבית ההסתדרות באופקים, לטקס החופה באופקים הגיעו באוטובוסים המשפחות של הורינו.  את הכיבוד לטקס זה הביאו הורי מראשון לציון.  לאחר סיום החופה נסענו כולנו לגבולות לטקס הנישואים האזרחי הקיבוצי.


יגאל ודינה עם יעל ואביב על הידיים התינוק אמיר
 כמה מהנכדים של דינה ויגאל

דינה ויגאל מספרים על ביתם בקיבוץ גבולות

 
 אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה